روان سازها و فوق روانسازها

روان کننده کاهنده آب LN –B122

این روان کننده توانایی افزایش اسلامپ ( وقتی آب به سیمان ثابت است) و کاهش آب( وقتی اسلامپ ثابت است) بتن را دارا می باشد.

موارد کاربرد روان کننده کاهنده آب LN –B122:

به طور کلی به دو منظور می توان از این ماده استفاده کرد اول هنگامی که احتیاج به افزایش اسلامپ بتون می باشد، مانند بتن ریزی های با تراکم آرماتور زیاد و بتن ریزی هایی که دسترسی مشکل است و نمی توان عمل ویبره را انجام داد. دوم، کاهش آب مورد نیاز بتن برای رسیدن به اسلامپ مورد نظر ، این مورد دوم به خصوص برای بتن های توانمند مانند بتن های با مقاومت نسبتا بالا، بتن های نفوذ ناپذیر و پایا و به طور کلی بتن هایی که قرار است به مقاومتی بالاتر از مقاومت های معمولی برسند، کاربرد دارد. به عنوان مثال می توان با استفاده از این تأثیر قالب ها را زودتر باز کرد.

ویژگی ها و تأثیرات روان کننده کاهنده آب LN –B122:

با تأثیر مستقیمی که برروی ذرات سیمان می گذارد باعث می شود آب ذرات بیشتری از سیمان را نسبت حالت عادی هدراته کند. این امر باعث صیقلی شدن بتون و در نتیجه روانی بیشتر آن می گردد. بنابراین    می توان به اسلامپ بالاتر دست یافت و یا این که با کاهش آب، مقوامت را افزایش داد.

مقدار مصرف روان کننده کاهنده آب LN –B122:

مقدار مصرف بسته به نوع کاربرد و به عبارت دقیق تر مقدار اسلامپ بتن مورد نظر متغیر است که مقدار آن با ساخت طرح های آزمایشگاهی در محل کارگاه و یا آزمایشگاه مرجع تعیین می شود . در هر صورت دوزاج پیشنهادی برای کارهای معمولی در حدود  1 تا 5/1 درصد وزن سیمان می باشد.

روش مصرف روان کننده کاهنده آب LN –B122:     

این ماده را می توان پس از اختلاط همه اجزای بتن و یا همراه با آب اختلاط به مخلوط بتون اضافه کرد. مدت زمان 40 ثانیه تا 5/1 دقیقه برای انجام واکنش های لازم کافی است.

شرایط و محل نگهداری روان کننده کاهنده آب LN –B122:

به دور از تابش مستقیم نور خورشید و در دمای صفر الی 50 درجه سانتیگراد.

بسته بندی:      

گالن های 20 کیلوگرمی و بشکه های 220 کیلوگرمی

توجه:            

1-    روان کننده الزامات استانداردASTM C494 آمریکارا برآورده می کند.

2-    روان کننده در دراز مدت نه تنها هیچگونه تأثیر منفی برروی بتن ندارد بلکه دوام آن را بیشتر و به این طریق عمر مفید سازه را افزایش می دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *