روان سازها و فوق روانسازها

فوق روان کننده دیرگیرFR-B307

این ماده افزودنی می توان برای افزایش زمان افت اسلامپ و همچنین کاهش آب یا به عبارتی افزایش مقاومت فشاری استفاده کرد.

موارد کاربرد فوق روان کننده دیرگیرFR-B307:

از این فوق روان کننده می توان برای ساخت بتن های با مقاومت بالا و بتن های خودتراکم و به خصوص بتن هایی که زمان ساخت بتون تا اجرای آن زیاد بوده و لازم است در این زمان بتن خاصیت خمیری و تازه بودن خود را حفظ کند استفاده کرد. علاوه بر این در هوای گرم مناطق جنوب ایران که زیاد بودن دمای بتون به عنوان یک معضل می باشد بسیار موثر خواهد بود. استفاده از FR در بتن های حجیم مانند: سدها،    تونل ها و به طور کل سازه هایی با ضخامت زیاد اکیدا توصیه می گردد.

ویژگی ها و تأثیرات فوق روان کننده دیرگیرFR-B307:

این ماده با تأثیراتی که برروی ذرات سیمان می گذارد باعث می شود هیدراتاسیون تسریع شود. همین عامل باعث می شود که دمای بتن خود عاملی خواهد بود برای حفاظت از آن در مواقعی که دمای هوا پایین      می باشد. لذا می توان با استفاده از این ماده از اعمال تمهیدات دیگر مانند گرم کرد مصالح سنگی و آب کاست.

مقدار مصرف فوق روان کننده دیرگیرFR-B307:

مقدار مصرف بسته به نوع کاربرد و به عبارت دقیق تر مقدار اسلامپ بتن مورد نظر متغیر است که مقدار آن با ساخت سطح های آزمایشگاهی در محل کارگاه و یا آزمایشگاه مرجع تعیین می شود. در هر صورت دوزاج پیشنهادی برای کارهای معمولی در حدود 8/0 تا 2/1 درصد وزن سیمان  می باشد.

روش مصرف فوق روان کننده دیرگیرFR-B307:     

این ماده را می توان پس از اختلاط همه اجزای بتن و یا همراه با آب اختلاط به مخلوط بتن اضافه کرد. مدت زمان 40 ثانیه تا 5/1 دقیقه برای انجام واکنش های لازم کافی است.

شرایط و محل نگهداری فوق روان کننده دیرگیرFR-B307:

به دور از تابش مستقیم نور خورشید و در دمای صفر الی 50 درجه سانتیگراد.

بسته بندی فوق روان کننده دیرگیرFR-B307:      

گالن های 22 کیلوگرمی و بشکه های 240 کیلوگرمی

توجه:            

1-    فوق روان کننده FR الزامات استاندارد    ASTM C494 آمریکارا برآورده می کند.

2-    فوق روان کننده در دراز مدت نه تنها هیچگونه تأثیر منفی برروی بتن ندارد بلکه دوام آن را بیشتر و به این طریق عمر مفید سازه را افزایش می دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *