مواد آب بندی

ملات های آب بند کننده بتن

نفوذ رطوبت و نشت آب به داخل ساختمانها ، هدر رفتن آب مسیر های هدایت کننده آب ، مانند نهرها و جوی ها ، نشت آب مخازن و استخرها همگی از مشکلاتی هستند که از گذشته تا امروز صنعت ساخت و ساز را به چالش کشانده و مهندسین و دست اندر کاران این رشته همواره به دنبال ارائه روش های مطمئن و ماندگار در رفع این معضل بوده اند .چرا که در جائی باید از ورود آب به عنوان یک عامل مخرب از خارج به داخل سازه ممانعت شود و در جائی دیگر باید با ساخت سازه ای مناسب با کاربری هدایت و ذخیره سازی از نشت و خروج آب از آن جلوگیری گردد.

امروزه راهکارهای متفاوتی جهت کنترل ورود و خروج آب و رطوبت در پروژه های عمرانی وجود دارد ، ولی تصمیم گیری در این باره به علت محدودیت در انتخاب ، در بازار ایران ، همیشه توام با نگرانی است .

کلیه مصالح ساختمانی که از مواد معدنی ساخته می شوند دارای خاصیت موئینگی در جذب آب می باشند و ذاتا سطوحی آب دوست و جاذب به شمار می روند . اما تقریبا در تمام مواضع پس از ساخت ، این خاصیت مصالح معدنی ساختمانی ، باید با استفاده از اندود های مناسب مهار شود. استفاده از اندود های قیری به عنوان متداول ترین روش در بستن سطوح و ممانعت از ورود و خروج آب در چند دهه اخیر در ایران رایج بوده و در تصمیم گیری های فنی در این خصوص به عنوان اولین و شاید تنها راه حل، انتخاب می گردند.

برای آشنایی بیشتر با ملات های آب بند کننده بتن و مزایای آب بند کننده بتن و روش مصرف آن روی لینک کلیک کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *