چسب بتن

روش مصرف چسب بتن لاتکس

آماده سازی سطح زیر چسب بتن لاتکس

همانند تمامی مواد چسبنده آماده سازی سطح دارای اهمیت بسیار زیادی است. تمام شیرابه ها، روغن، گریس، روغن قالب و ماده عمل آوری را برداشته و سطحی با منافذ باز ایجاد نمایید. قبل از اجرای ملات چسب بتن لاتکس ،سطح را اشباع نموده به گونه ای که آب اضافی روی سطح نباشد.

اختلاط چسب بتن لاتکس

اختلاط چسب بتن لاتکس بایستی توسط همزن های قوی انجام شود، اگرچه تا 25 کیلوگرم چسب بتن لاتکس را می توان با دست هم زد.

ابتدا ماسه و سیمان را داخل مخلوط کن ریخته و به مدت 1 دقیقه به هم بزنید. سپس چسب بتن لاتکس که در صورت لزوم با آب رقیق شده است را اضافه نموده و به مدت 3 دقیقه اختلاط را ادامه دهید.

با توجه به خاصیت روان کنندگی چسب بتن لاتکس دقت شود که اختلاط طولانی نشود، مخلوط چسب بتن لاتکس به مدت 3 ساعت در 35 درجه سانتیگراد دارای کارایی است. در صورت امکان مخلوط چسب بتن لاتکس را در برابر باد و باران و آفتاب قرار ندهید.

اجرای چسب بتن لاتکس

برای اجرای چسب بتن لاتکس از ماله دندانه دار استفاده کنید. برای پرهیز از تشکیل پوسته بر روی ملات چسب بتن لاتکس حداکثر به وسعت 1 متر مربع پخش نمایید.کاشی های خشک را روی ملات قرار داده و با کمی حرکت چرخشی از تماس کامل آن ها با ملات چسب بتن لاتکس مطمئن شوید. وقتی کاشی ها در وضعیت نهایی قرار گرفتند به کمک یک ماله چوبی به آهستگی روی آن ها ضربه بزنید.

حداقل 24 ساعت زمان گیرش  در نظر گرفته و آن گاه بندکشی نمائید.

به خصوص اگر نصب کاشی در معرض رطوبت دائمی قرار دارد، یا جهت نصب وسایل سنگین تزیینی توصیه می شود که از ملات سفت استفاده کنید وبا فشار بر روی کاشی از جایگزینی کامل آن در ملات مطمئن شوید. برآمدگی و فرورفتگی پشت کاشی ها باید با ملات چسب بتن لاتکس پوشش داده شوند و بهتر است پشت کاشی را نیز به ملات آغشته نمائید تا تماس کامل چسب بتن لاتکس تضمین گردد.

برای آشنایی با چسب بتن لاتکس و کاربرد آن و مزایای مصرف چسب بتن لاتکس روی لینک کلیک کنید.

شرکت شیمی بتن تولید کننده چسب بتن طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

برای آشنایی با محصول و خرید چسب بتن روی لینک کلیک کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *