ضد یخ بتون زودگیر

ضد یخ بتن پودری

ضد یخ بتن پودری ، افزودنی مناسب جهت کاهش نقطه انجماد ملات و بتن ، تسریع در گیرش و تشدید حرارت زدایی که بر پایه کلرایدهای کلیسم و نمکهای معدنی با نسبتهای خاصی ترکیب گردیده است عرضه می گردد.

محصول ضدیخ بتن برای هر نوع بتن ریزی در هوای سرد جهت کاهش آب و افزایش اسلامپ مناسب است. در مورد اثرات سوء یخ زدن و آب شدن بتن سخت شده (یکی از مسائل اصلی دوام بتن) لازم است که عمل یخ زدن روی بتن تازه و مسائل مربوط به بتن ریزی در هوای سرد مورد بررسی قرار گیرد.

در هنگام بتن ریزی در هوای سرد اگر چنانچه بتنی که هنوز گیرش حاصل ننموده است یخ بزند ، عمل یخ زدگی تا حدی مشابه عمل یخ زدن خاک رس اشباع شده و ور آمدن آن میباشد . یعنی آب مخلوط یخ میزند و در نتیجه حجم کل بتن افزایش می یابد .بعلاوه از آنجاییکه برای واکنش های شیمیایی سیمان ، آب وجود نخواهد داشت ، لذا گیرش و سخت شدن بتن به تاخیر خواهد افتاد . از مشاهدات اخیر چنین در هنگام بتن ریزی در هوای سرد نتیجه گیری می شود که اگر چنانچه بلافاصله پس از در قالب ریختن ، بتن یخ بزند گیرش رخ نخواهد داد و لذا خمیر وجود نخواهد داشت که در اثر تشکیل یخ از هم پاشیده شود و مادامیکه درجه حرارت پایین ادامه می یابد مرحله گیرش معوق خواهد ماند.

پس از اینکه یخ ذوب شد، بتن باید مجددا ویبره گردد، انبساط مخلوط آن در هنگام یخ زدن سبب خواهد شد که بتن با حجم زیادی از منافذ موجود در داخل، گیرش حاصل نماید و در نتیجه مقاومت بتن بسیار افت خواهد نمود. چنانچه یخ زدن پس از گیرش بتن و قبل از اینکه مقاومت ان به میزان قابل ملاحظه ای توسعه یابد رخ دهد، انبساط همراه با تشکیل یخ سبب از هم پاشیدن و افت غیر قابل جبرانی در مقاومت خواهد شد. ولی اگر بتن به حد کافی مقاومت کسب نموده باشد، می توانید درجه حرارت یخ زدن را بدون اینکه خسارتی به آن وارد آید تحمل نماید.

مشخصات ضد یخ بتن پودری

حالت فیزیکی: پودر

رنگ : رنگ ضد یخ بتن پودری سفید می باشد.

یون کلر: ضد یخ بتن پودری یون کلر دارد.

برای آشنایی با کاربرد ضد یخ بتن پودری و روش مصرف ضد یخ بتن پودری و خرید ضد یخ بتن روی لینک کلیک کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *