مواد آب بندی

روش مصرف پودر نفوذگر سطحی آب بند کننده بتن

۲۵ کیلوگرم پودر نفوذگر سطحی آب کننده بتن را با ۸ تا ۸/۹ لیتر آب مخلوط نمایید . تا حصول مخلوطی همگن و یکنواخت عمل میکس را ادامه دهید.

توجه ۱: برای شروع اختلاط، پودر نفوذگر سطحی آب بند کننده بتن را به آب اضافه کنید و از همزن برقی ( دریل + پره ) برای اختلاط استفاده شود.

توجه ۲: همیشه آن میزان مواد نفوذگر سطحی آب بند کننده بتن را با آب مخلوط نمائید که نهایتا” تا ۳۰ دقیقه مورد مصرف قرار بگیرد.

• روش اجراء پودر نفوذگر سطحی آب بند کننده بتن

سطوح بتنی قبل از اجرا می بایست تمیز و عاری از هر گونه ذرات سست ، گرد و غبار ، رنگ ، پرایمر یا پوشش های دیگر باشد و در صورتیکه از روغن سوخته برای قالب بندی استفاده شده یا بتن صیقلی باشد می بایست سطح بتن با استفاده از برس های سیمی برقی تمیز شود.

کلیه سطوحی راکه پودر نفوذگر سطحی آب بند کننده بتن  بر روی آنها اجرا خواهد شد با استفاده از آب شیرین مرطوب نمایید.

پودر نفوذگر سطحی آب بند کننده بتن را بوسیله برس با الیاف ضخیم روی سطح بتن اجراء نمائید. دقت بفرمائید تمام سوراخها و خلل فرج روی سطح بتن کاملا” با مخلوط در تماس قرار بگیرد. بعد از دو نم شدن لایه اول ، لایه دوم پودر نفوذگر سطحی آب بند کننده بتن را اجرا نمائید و پس از دو نم شدن لایه دوم کلیه سطوح بتنی را با اسپری نمودن آب به مدت ۴۸ ساعت مرطوب نگه دارید( این کار به نفوذ بهتر و بیشتر کمک می کند).

آب بندی ترک ، درزهای سرد و مقاطع کرمو

به منظور آب بندی و ضدآب سازی بتن درزهای اجرایی و درزهای سرد و ترک های بزرگتر از ۰/۲۵میلیمتر، ابتدا تا رسیدن به ۲۵ میلیمتر پهنا و ۳۵ تا ۵۰ میلیمتر عمق ، درزها را به شکل V باز کنید ، سپس ۱ کیلوگرم مواد نفوذگر سطحی آب بند کننده بتن را با ۴۰۰ گرم پودر کوارتزو کمی آب مخلوط نموده و خمیر بتونه حاصل شده  از پودر نفوذگر سطحی آب بند کننده بتن را در درزها یا مقاطع کرمو، اجرا فرمائید.

مرطوب نگهداشتن مقاطع مرمت شده با خمیر بتونه پودر نفوذگر سطحی آب بند کننده بتن تا مدت زمان ۲۴ ساعت الزامی است.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده مواد آب بندی طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

برای آشنایی بیشتر با پودر نفوذگر سطحی آب بند کننده بتن روی لینک کلیک کنید.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده مواد آب بندی طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *