روان سازها و فوق روانسازها

فوق روان کننده کربوکسیلاتی بتن

فوق روان کننده کربوکسیلاتی بتن با کارآیی عالی بر پایه پلی کربوکسیلیک-اتر برای مصرف در بتن های آماده ، کارخانه های بتن پیش ساخته و بتن های توانمند و کسب مقاومت های بالا

فوق روان کننده کربوکسیلاتی بتن با قدرت روان کنندگی بالا

–  فوق روان کننده کربوکسیلاتی بتن در کلاس نوترال ، زودگیر و دیرگیر می باشد.

عملکرد فوق روان کننده کربوکسیلاتی بتن

فوق روان کننده های متداول که به طور عموم بر پایه ملامین سولفونات و یا نفتالین فرمالدئید می باشند ، در هنگام اختلاط جذب سیمان می شوند و در لحظات اولیه هیدارسیون سیمان ، این گروه از پلیمرها بار منفی ذرات سیمان را افزایش داده و باعث پخش شدن آنها می گردند که ناشی از خاصیت دافعه الکتریسیته ساکن می باشد.

فوق روان کننده کربوکسیلاتی بتن با فوق روان کننده های متداول در عمل تفاوت می کند . بدین ترتیب که پایه فوق روان کننده کربوکسیلاتی بتن ،پلی کربوکسیلیک اتر بوده و دارای زنجیره های جانبی ملکولی نیز می باشد . فوق روان کننده کربوکسیلاتی بتن در شروع هیدراسیون همانند فوق روان کننده های متداول به کمک خاصیت افزایش الکتریسیته ساکن ذرات سیمان را به خوبی پخش می کند . در ادامه حضور زنجیر ه های جانبی باعث ممانعت شدید از تجمع مجدد ذرات سیمان می گردند و کماکان آن ها را به صورت مجزا و پخش شده نگه می دارند . این رفتار فوق روان کننده کربوکسیلاتی بتن پدید آورنده بتنی روان با مقادیر آب بسیار کم می باشد.

برای آشنایی با محصول و خرید فوق روانساز روی لینک کلیک کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *