چسب ساختمان

روش اجراء چسب پلیمری بر پایه لاتکس

آماده سازی سطح زیر کار

همانند تمامی مواد چسبنده آماده سازی سطح زیر کار دارای اهمیت بسیار زیادی است.تمام شیرابه ها ، زوغن ، گریس ، روغن قالب و ماده عمل آوری را برداشته و سطحی با منافذ باز ایجاد نمایید . قبل از اجرای ملات حاوی چسب پلیمری بر پایه لاتکس محتوی سطح را اشباع نموده به گونه  چسب پلیمری بر پایه لاتکس سطح را اشباع نموده که آب اضافی روی سطح نباشد .

اختلاط چسب پلیمری بر پایه لاتکس

اختلاط بایستی توسط همزن های قوی انجام شود ، اگر چه تا 25 کیلوگرم را می توان با دست هم زد .

ابتدا ماسه و سیمان را داخل مخلوط کن ریخته و به مدت یک دقیقه به هم بزنید. سپس چسب پلیمری بر پایه لاتکس ( که در صورت لزوم با آب رقیق شده است ) را اضافه نموده و به مدت 3 دقیقه اختلاط را ادامه دهید .

با توجه به خاصیت روان کنندگی چسب پلیمری بر پایه لاتکس دقت شود که اختلاط طولانی نشود ، مخلوط به مدت 3 ساعت در 35 درجه سانتیگراد دارای کارآیی است . در صورت امکان مخلوط را در برابر باد و باران و آفتاب قرار ندهید .

اجرای چسب پلیمری بر پایه لاتکس

برای اجرای ملات چسب پلیمری بر پایه لاتکس از ماله دندانه دار استفاده کنید . برای پرهیز از تشکیل پوسته بر روی ملات حاوی چسب پلیمری بر پایه لاتکس حداکثر به وسعت یک مترمربع پخش نمایید. کاشی های خشک را روی ملات قرار داده و با کمی حرکت چرخشی از تماس کامل آنها با ملات مطمئن شوید . وقتی کاشی ها در وضعیت نهایی قرار گرفتند به کمک یک ماله چوبی به آهستگی روی آنها ضربه بزنید . حداقل 24 ساعت زمان گیرش در نظر گرفته و آنگاه بندکشی نمایید . به خصوص اگر نصب کاشی در معرض رطوبت دائمی قرار دارد ، یا جهت نصب وسایل سنگین تزئینی توصیه می شود که از ملات سفت استفاده کنید و با فشار بر روی کاشی از جایگزینی کامل آن در ملات مطمئن شوید . برآمدگی و فرورفتگی پشت کاشی ها باید با ملات پوشش داده شوند . و بهتر است پشت کاشی را نیز به ملات آغشته نمایید تا تماس کامل چسب تضمین گردد.

نکات قابل توجه :

هر جا که کاشی کاری بر روی سطح اپوکسی دو جزئی  حاولی انبساط انجام می شود لازم است درز موجود در ملات محتوی چسب پلیمری بر پایه لاتکس نیز امتداد یابد . این عمل به آسانی با استفاده از یک زوار چوبی که در یک لایه پلی اتیلن پیچیده شده باشد انجام می گیرد.

آب به طور معمول به نسبت یک به یک برای رقیق کردن چسب پلیمری بر پایه لاتکس مناسب است .

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده چسب ساختمان طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

برای آشنایی با مشخصات چسب پلیمری بر پایه لاتکس و کاربرد و مزایای چسب پلیمری بر پایه لاتکس روی لینک کلیک کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *