ضد یخ بتون زودگیر

روش مصرف ژل ضد یخ بتن

الف- به عنوان ضدیخ بتن مسلح

به میزان 1% الی5% وزن سیمان مصرفی، نانو ژل ضد یخ بتن به بتن در هنگام ساخت اضافه فرمائید در صورتی که خواسته باشید میتوانید نانو ژل ضد یخ بتن را قبل از مصرف بتن به تراک میکسر اضافه فرمائید که در این صورت حتماً باید میزان مصرف ضد یخ را از آب مصرفی در بچینگ کاسته باشید ،تا میزان آب به سیمان طرح اختلاط تغییر ننماید.

میزان مصرف مواد افزودنی سوپر نانو ژل ضد یخ بتنب جز دمای محیط و عیار سیمان مصرفی به خصوصیات سیمان مصرفی وابستگی زیادی دارد.

ب-  بعنوان ماده یخ زدا

ب -1-  برای سطوح افقی و جاده ها : سوپر ژل ضد یخ بتن را می توان بعنوان ماده یخ زدائی که هیچگونه عوارض جانبی در دراز مدت برای سطوح بتنی ندارد  برای یخ زدائی سطوح بتنی یخ زده تا دمای °C   8- مورد استفاده قرار داد برای این کار ماسه معمولی را می توان با این نانو ژل ضد یخ بتن به نسبت مساوی مخلوط نموده و روی سطوح بتنی یخ زده ریخت و پس از آن دوباره می توان یک لایه دیگر ماسه زبر روی سطوح بتنی پاشید .

ب-2- برای سطوح قائم و مورب و یا سطوح با پیچیدگی های هندسی: چون نانو ژل ضد یخ بتن امکان چسبندگی به سطوح قائم را دارد می توان سطوح بتنی قائم را با نانو ژل ضد یخ بتن اندود کرد  بطور مثال برای جلوگیری از یخ زدگی یک اثر مهم هنری بتنی می توان قبل یا بعد از یخ بندان سطوح مذکور را با نانو ژل ضد یخ بتن آغشته نمود و مطمئن بود که هیچگونه اثر منفی بر روی بتن مذکور از نظر دوام نخواهد داشت.

اگر نانو ژل ضد یخ بتن به صورت خالص برای اندود کردن روی سطوح قائم استفاده شود قطعاً برودت بیشتر از °C 8 –   را نیز یخ زدائی خواهد نمود.

برای آشنایی با کاربرد نانو ژل ضد یخ بتن و مزایای نانو ژل ضد یخ بتن و خرید ضد یخ روی لینک کلیک کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *