ملات ها و اندودهای آماده

ملات پودر بند کشی

پودر بند کشی ،ملات يک جزئی آماده به مصرفي است مقاوم در برابر نفوذ آب، بر پايه مواد معدني و پليمری که جهت بند کشي بين کاشي ها و يا سراميک در رنگ بندي هاي مختلف توليد و عرضه مي گردد.

موارد مصرف پودر بند کشی

پودر بند کشی جهت پر کردن درز بين کاشي ها، سراميک، موزاييک، آجر و … مورد استفاده قرار مي گيرد.

مزاياي مصرف ملات پودر بند کشی

آماده به مصرف بوده و اجرای ملات پودر بند کشی بسيار آسان است.

ملات پودر بند کشی در برابر نفوذ آب مقاوم است.

چسبندگي بسيار عالی ملات پودر بند کشی با سطوح درزها دارد.

ملات پودر بند کشی با اجرای صحيح داخل درزها را متراکم و توپر مي کند.

پس از اجرا خشک شدن سطح ملات پودر بند کشی کاملاً صاف و صيقل مي باشد.

پودر بند کشی در رنگ بندي هاي مختلف توليد و عرضه مي گردد.

ميزان مصرف پودر بند کشی

براي 5 متر مربع کاشي و يا سراميک شده با درز 6 ميليمتر، يک کيلوگرم پودر بند کشی مورد نياز مي باشد.

طريقه مصرف ملات پودر بند کشی

مقدار مورد نياز پودر بند کشی را در ظرفي مناسب و تميز ريخته سپس به ميزان 30% تا 40% وزن پودر بند کشی آب به آن اضافه کنيد و خمير حاصل را به مدت 3 دقيقه خوب به هم بزنيد تا مخلوطي يکنواخت وهمگن به دست آيد. سپس به مدت 2 تا 3دقيقه به حال خود رها کرده تا فعل و انفعالات شيميايي لازم در اين مخلوط صورت پذيرد و سپس دوباره به هم بزنيد. اين مخلوط آماده براي مدت 30 دقيقه مورد مصرف مي باشد پس بايد در نظر داشته باشيد به اندازه اي پودر بند کشی آماده کنيد که تمامي آن دراين مدت زمان مورد استفاده قرار گيرد. ملات آماده شده را با يک کاردک مناسب در داخل درزها و يا روي آن ها اعمال نماييد و کاملاً درزهاي مورد نظر را پر نماييد. مي توانيد مقادير باقي مانده از ملات پودر بند کشی را بر روي سطح به وسيله کاردک به صورت مورب برداريد. کاملاً مطمئن شويد که ملات پودر بند کشی در داخل درز نشست کرده و متراکم گرديده باشد که غير از اين مي بايست دوباره از ملات پودر بند کشی بر روي آن ها اعمال نماييد. پس از اجرای ملات پودر بند کشی به مدت 15 تا 30 دقيقه (بستگي به شرايط آب و هواي منطقه دارد) صبر کنيد تا تقريباً ملات پودر بند کشی اعمال شده خشک شوند به طوري که وقتي انگشـت خود را بر روي سطح ملات پودر بند کشی قرار مي دهيد نچسبد و با ملات ها فرو نريزد. سپس مقداري آب بر روي درزهاي پر شده ريخته و به وسيله يک اسفنج نم دار مي توانيد روي کاشي و سراميک ها را از ملات پودر بند کشی کاملاً پاک نماييد.

شرايط نگهداري پودر بند کشی به دور از سرما و گرما و رطوبت در بسته بندي اوليه به مدت يک سالقابل نگهداری می باشد .

نکات ايمني ملات پودر بند کشی

همانند ساير مواد شيميايي، هنگام نگهداري و کار با ملات پودر بند کشی دقت نموده تا از تماس با دهان، چشم ها و مواد غذايي پرهيز گردد و در صورت تماس احتمالي ملات پودر بند کشی بلافاصله موضع را با آب فراوان شستشو دهيد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *