مواد آب بندی

واتر پروف نما

نمای خارجی ساختمان در معرض عواملی مانند باد ، باران ، رطوبت ، سرما ، گرما و اشعه ماوراء بنفش قرار دارد که هر یک از آنها می تواند موجب کاهش دوام و افزایش هزینه تعمیرات و نگهداری ساختمان شود . بعلاوه از نظر نقش ، بافت ، زیبایی نیز نمای ساختمان همواره مورد نظر و توجه باشد با توجه به اینکه برخی از عوامل مخرب در نمای داخلی ساختمان نیز اثر می گذارند . لذا بطور کلی جهت حفاظت از نمای داخلی و خارجی باید از ترکیبات ویژه ای استفاده کرد که علاوه بر دوام و پایداری در برابر عوامل جوی و محیطی ، جلوه ای زیبا و نقش آفرین داشته باشند .

مزایای واتر پروف نما

واتر پروف نما بدون ایجاد هیچ گونه تغییر در رنگ و نمای ظاهری ، پایداری آن را در برابر نفوذ گازهای جوی و آب تامین می کند

از خصوصیات ویژه واتر پروف نما ایجاد پوشش مناسب بر روی انواع سطوح بتنی و مصالح ساختمانی ، سازگاری با انواع زیر سازه های سنگی ، بتنی ، آجری ، گچی و نظایر آن حفاظت از سطوح نماها در مقابل اسیدها و بازهای ضعیف ، ایجاد پوشش بی رنگ و قابل شستشو روی انواع سطوح می باشند .

مشخصات واتر پروف نما

حالت فیزیکی: واتر پروف نما حالت مایع دارد .

رنگ : واتر پروف نما بی رنگ می باشد .

وزن مخصوص واتر پروف نما : gr/cm3 9/0

واتر پروف نما قابلیت انحلال در حلالهای آبی را دارد .

روش مصرف واتر پروف نما

واتر پروف نما آماده مصرف می باشد ولی می توان با اضافه نمودن 10 الی 15 درصد حلال در محل ، مورد استفاده قرار گیرد .

واتر پروف نما دارای چسبندگی بسیار خوب به مصالح ساختمانی می باشد ودر نتیجه پوسته یا ورقه نمی شود جهت استفاده از واتر پروف نما بایستی ابتدا سطح زیر کار را کاملا تمیز نمود . پوشش اصلی به وسیله قلم مو و یا پیستوله در دو مرحله به فاصله زمانی 2 ساعت به طور یکدست روی سطح اجرا گردد . در صورت اجرای پوشش رنگی می توان کمی از رنگهای مورد نظر (روغنی) به مایع واتر پروف نما اضافه نمود

میزان مصرف واترپروف نما به میزان صاف بودن سطح بستگی دارد ولی برای مصرف هر متر مربع نیاز به 200 تا 250 گرم از واترپروف نما داریم نکات ضروری جهت استفاده :

واترپروف نما چنانچه در ظروف اصلی و دور از تابش مستقیم نور خورشید و همچنین در دمای بین 5 تا 30 درجه نگهداری شود تا یک سال قابل مصرف می باشد .

در صورت مصرف بالای واترپروف نما میتوان ، واترپروف نما را با غلظت بالا به خریداران تحویل داده تا در محل با نسبت ارائه شده توسط کادر فنی شرکت با حلال مورد نظر رقیق نمود.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده مواد آب بندی طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

برای آشنایی با واترپروف سطوح و نانو آب بند روی لینک کلیک کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *