مواد آب بندی

روش مصرف عایق های رطوبتی بر پایه آب

آماده سازی سطح

سطح مورد نظر که غالباً سطوح معدنی می باشد باید از هرگونه آلودگی عاری گردد که به همین منظور می توان از روشهایی همچون اعمال فشار باد، شستشو با شوینده ها و تینرها بهره برد. به منظور حصول چسبندگی بالاتر عایق های رطوبتی بر پایه آب روی سطوح مورد اعمال بایستی ذرات شن، گرد و غبار و قطعات سیمانی و آسفالت خرد و سست شده را از روی سطوح برداشته شود.

شرایط محیط رنگ آمیزی 

بهترین درجه حرارت محیط و سطح کار حین رنگ آمیزی بین ۴۰-۱۰ درجه سانتیگراد می باشد. دمای محیط هنگام رنگ آمیزی بایستی حداقل ۳ درجه سانتیگراد بالاتر از نقطه شبنم محیط باشد تا از تشکیل قطرات آب روی سطح جلوگیری شود.

روش اجراء عایق های رطوبتی بر پایه آب

محل هایی که قرار است از عایق های رطوبتی بر پایه آب استفاده شود باید عاری از هرگونه آلودگی گرد و غبار و چربی باشد سپس عایق های رطوبتی بر پایه آب را مناسب با هر قسمتی با کاردک مخصوص اعمال نمائید. توجه داشته باشید در زمان اعمال عایق های رطوبتی بر پایه آب دمای محیط و دمای سطح عایق کاری نباید کمتر از Ċ ۱۰ باشد بعد از اعمال ابزارکار خود را می توان با آب شستشو داده و تمیز نمود.

نکات ایمنی عایق های رطوبتی بر پایه آب

توصیه می گردد از استنشاق مداوم بخارات حلال عایق های رطوبتی بر پایه آب در فضاهای بسته خودداری نموده و حتی الامکان از لوازم ایمنی مناسب استفاده و در صورت تماس با پوست و چشم با آب زیاد شستشو گردد.

عایق های رطوبتی بر پایه آب اشتعال زا بوده و بایستی از حرارت، جرقه و شعله دورنگه داشته شود.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده مواد آب بندی طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

برای آشنایی با مزایای عایق های رطوبتی بر پایه آب و نانو آب بند روی لینک کلیک کنید .

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *