مواد آب بندی, مواد پوششی بتن

پوشش آبگریز نانو

ابتدا سطح مورد نظر را کاملاً تمیز و خشک نمائید. ظرف محتوی محلول پوشش آبگریز نانو را به خوبی تکان دهید؛ سپس با استفاده از قلم مو سطح را پوشش دهید. هر لیتر از محلول پوشش آبگریز نانو توانایی پوشش دادن 15 الی 20 متر از سطح ( بسته به مقدار جذب سطح) را دارد.

نکات مهم

– ظرف حاوی محلول پوشش آبگریز نانو در دمای 10 تا 30 درجه سانتیگراد نگهداری شود.

– مدت زمان لازم برای پایداری پوشش آبگریز نانو بین 1 تا 24 ساعت است.

– از اجرای پوشش آبگریز نانو در هوای سرد و زیر دمای 20 درجه سانتیگراد خودداری نمائید.

روش تست پوشش آبگریز نانو

پس از گذشت مدت زمان لازم برای پایداری پوشش آبگریز نانو ، بر روی سطح مورد نظر با استفاده از یک پیست یا آب پاش، آب (دمای آب زیر 30 درجه سانتیگراد باشد) بریزید، جیوه ای شکل شدن قطرات آب نشان دهنده صحیح اجرا شدن پوشش آبگریز نانو است. در صورت پاشش پر فشار آب بر روی سطح پوشش داده شده، آب بر روی سطح خواهد نشست ولی این نفوذ سطحی و بر روی لایه نانو می باشد؛ در نتیجه به سرعت مشاهده خواهید کرد که این آب سطحی، بنا به قانون تبخیر لایه ای (سطحی) در زمان اندکی تبخیر خواهد شد؛ در حالی که اندک مقداری آب ریخته شده بر روی سطوح این نوع مصالح (سنگ، آجر   بتن و سطوح سیمانی) در حالت بدون پوشش آبگریز نانو ، به سرعت تا عمق آنها نفوذ خواهد کرد و پس از گذشت مدت زمان قابل ملاحظه ای تبخیر خواهد شد.

مزایای پوشش آبگریز نانو

پوشش های آبگریز نانو علاوه بر جلوگیری از نفوذ آب به عمق مصالح، با ایجاد خصوصیت آبگریزی منجر به افزایش زاویه ( بیش از 150 درجه) قطرات آب با سطح می شوند، که این خاصیت موجب غلتیدن قطرات کاملاً کروی آب (یا باران) روی سطح و شسته شدن آلودگی ها از سطح می گردد. علاوه بر این پوشش آبگریز نانو دارای خصوصیات دیگری چون : سدی در برابر اشعه UV خورشید، امکان تنفس مصالح، جلوگیری از جذب عمقی آلودگی ها روی سطح، عدم چسبندگی گرد و خاک روی سطح (بر خلاف رزین ها)، خاصیت آسان تمیز شوندگی و مقاومت در برابر باران های اسیدی هستند.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده مواد آب بندی طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

برای آشنایی با نانو آب بند روی لینک کلیک کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *