ماستیک و درز گیر

روش مصرف رزین تزریقی پلی یورتان الاستیک

تجهیزات مورد نیاز

دستگاه پرس پدالی و دستی، پمپ یک جزیی و یا پمپ دو جزیی (به همراه همزن مخصوص فلزی)

به هنگام کار مخلوط آماده رزین تزریقی پلی یورتان الاستیک تزریق ، توسط پاکرهای مخصوص در داخل ترک هایی و درزهایی که قرار است آب بند و درزبندی شوند، تزریق می شود و این عمل تا زمانی که مواد از حفره های کنترل سرریز کنند ادامه می یابد.

1- ترک های موجود (ترک ها با عرض حدود 2/0 میلیمتر) باید تا عمق 30-20 سانتیمتر تخلیه گردند.

2- نواحی تخلیه شده باید با فشار هوای تمیز پاک شوند.

3- پاکرهای تزریق رزین تزریقی پلی یورتان الاستیک در محل مناسب نصب گردند.

4- در صورت نیاز پاکرها و نواحی اطراف ترک با عرض حدود 15 سانتیمتر و میزان مصرف حدود g/m2 300 ایزوله شود.

5- پس از انجام ایزولاسیون، رزین تزریقی پلی یورتان الاستیک با دستگاه مناسب تزریق شود. برای ترک های عمودی تزریق رزین تزریقی پلی یورتان الاستیک از پایین و برای ترک های افقی از سمت چپ شروع گردد. میزان مصرف رزین تزریقی پلی یورتان الاستیک در حدود g/1 1000 می باشد.

6- در صورت نیاز دستگاه تزریق قبل از سخت شدن کامل رزین تزریقی پلی یورتان الاستیک از محل دور شده و روی ترک برگردد تا با بتن همسطح شود.

تمیزکاری تجهیزات

وسایل و تجهیزات باید قبل از مصرف توسط پاک کننده کاملا تمیز گردند. پس از پایان کار با رزین تزریقی پلی یورتان الاستیک یا در مواردیکه توقف بین کار زیاد باشد، دستگاه تزریق رزین تزریقی پلی یورتان الاستیک باید تمیز شود تا مواد در دستگاه خشک نگردند.

محلول حلالی تمیز کننده باید دمای تبخیر بیش از 21 درجه سانتیگراد داشته باشد.

باقیمانده مواد تزریقی رزین تزریقی پلی یورتان الاستیک را با فشار از درون ابزار تزریقی خارج نموده و ابزار تزریق و تیوپ را با جریان چرخشی به مدت 10-5 دقیقه شستشو دهید. محتویات آن را خالی کرده و دوباره تمیز شستشو دهید.

در خلال مدتی که ابزار تزریق رزین تزریقی پلی یورتان الاستیک قرار است به مدت طولانی بدون استفاده باشند، بهتر است با حلال در طول این زمان پر گردند.

برای آشنایی با مزایای رزین تزریقی پلی یورتان الاستیک و خرید ماستیک روی لینک کلیک کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *