ملات ها و اندودهای آماده, مواد آب بندی

روش مصرف ملات آب بند الاستومری

هنگام استفاده از ملات آب بند الاستومری سطح مورد نظر باید کاملا تمیز شده و کلیه آلودگی های سطح مثل گریس با پاک کننده مناسب پاک شده، ذرات گرد و غبار و برآمدگی ها از سطح زدوده شود.

ملات آب بند الاستومری جهت سطوح سیمانی نرم، شمشه های سیمانی ، ملات آسفالت، پلاستر سیمانی، دیواره های گچی و سیمانی مناسب می باشد.

کلیه حفره ها، فرورفتگی های موجود در بلوک های بتنی باید با ملات سیمانی مناسب، ملات آب بند الاستومری پر و ترمیم گردند.

برای بالا بردن میزان چسبندگی بین ملات آب بند الاستومری و سطح بهتر است بر روی سطوحی که جاذب شدید هستند مثل براده های گچی و بتن سبک با پرایمر پوشش داده شود.

جهت آماده سازی سطح بسته به شرایط از روش مناسبی مثل جارو کردن، وکیوم، ساییدن سطح، فرز کاری، شات بلاست یا واتر جت می توان استفاده نمود.

روش اعمال ملات آب بند الاستومری

سطح باید در طول مواد مرطوب باشد ملات آب بند الاستومری با برس، رولر، ماله و حتی اسپری قابل اعمال می باشد. در نهایت، اعمال 2 لایه از ملات آب بند الاستومری لازم است تا به ضخامت مورد نیاز برای رسیدن به شرایط مطلوب دست یافت. لایه دوم ملات آب بند الاستومری را با فاصله زمانی 4 ساعت از اعمال لایه اول و تا زمانی که لایه اول دچار آسیب دیدگی نشده باید اعمال نمود.

برای جلوگیری ازترک خوردن ملات آب بند الاستومری پس از خشک شدن ضخامت ملات آب بند الاستومری نباید از mm1 در هر لایه بیشتر شود.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده مواد آب بندی طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

برای آشنایی با موارد زیر روی لینک مربوطه کلیک کنید :

1. نانو آب بند و ملات های آماده

2. مزایای ملات آب بند الاستومری

3. موارد کاربرد ملات آب بند الاستومری

4. نکات فنی ملات آب بند الاستومری

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *