مواد آب بندی

عملکرد نفوذگر آب بند کننده و کریستال شونده

نفوذگر آب بند کننده و کریستال شونده شامل ترکیبات شیمیایی آب بند کننده فعال است که با رطوبت و آهک آزاد موجود در داخل بتن وارد واکنش شده، ترکیبات کریستالی غیرمحلول تشکیل می دهند که منافذ و ترک های بتن را پر می کند. این ماده حتی در معرض فشار هیدرواستاتیک قوی نیز نفوذ نمی نماید.

از آن جا که نفوذگر آب بند کننده و کریستال شونده با آب موجود در بتن تازه واکنش می دهد، به منظور آغاز فرایند نیاز به پاشش مجدد آب نیست.

پروسه ای که در مکانیزم آب بندی نفوذگر آب بند کننده و کریستال شونده طی می شود، شیمیایی و زمان بر می باشد. در واقع هر کریستال نقطه شروعی برای تشکیل کریستال های بعدی است.

اگرچه ترکیبات شیمیایی آب بند کننده برای همیشه فعال باقی مانده و سازه را در مقابل نفوذ آب محافظت می کنند، اما در مدت زمان قابل قبولی از زمان اعمال، سطح را تا عمق مناسبی آب بند می نمایند.

حداقل زمان لازم برای خشک شدن نفوذگر آب بند کننده و کریستال شونده سه روز می باشد و ممکن است یک ماه تا حصول ماکزیمم خواص زمان نیاز باشد.

عوامل محیطی از جمله دمای محیط، دانستیته بتن، میزان رطوبت موجود و شرایط جوی، همگی بر زمان پروسه آب بندی تاثیر گذارند. برای ایجاد و رشد کریستال های بیشتر جهت آب بند نمودن ترک ها، زمان بیشتری لازم است.

نفوذگر آب بند کننده و کریستال شونده در شرایط محیطی خشک غیرفعال شده و به محض تماس مجدد با رطوبت فعال می گردد.

پس آب بند شده توسط نفوذگر آب بند کننده و کریستال شونده در تماس دائم با محیط دارای PH در محدوده 11-4 و همچنین تماس دوره ای با محیط دارای PH در محدوده 12-2 کاملا مقاوم می باشد.

به علاوه نفوذگر آب بند کننده و کریستال شونده از خوردگی آماتور داخل بتن، ترک خوردن و تخریب های ناشی از عوامل جوی جلوگیری می نماید.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده مواد آب بندی طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

برای آشنایی با موارد زیر روی لینک کلیک کنید .

نانو آب بند و نفوذگر آب بند کننده و کریستال شونده

موارد کاربرد نفوذگر آب بند کننده و کریستال شونده

روش مصرف نفوذگر آب بند کننده و کریستال شونده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *