مواد پوششی بتن

پوشش ضد حریق

پوشش های ضد حریق به عنوان یکی از مهمترین اجزاء سیستم محافظت غیرعامل شناخته می شوند. پوشش های ضد حریق برای محافظت فولاد ، تیر چوبی ، یا ساختار بتنی طراحی گردیده اند.

به کارگیری یک پوشش ضد حریق موثر تضمین می نماید که دمای اجزای سازه ای به حدی نخواهد رسید که سازه تحمل بارگذاری را از دست بدهد. این امر در سازه های صنعتی و ساختمانهای مهم و استراتزیک مانند بیمارستان ها ، هتل ها و … از اهمیت بالایی برخودار است که در صورت بروز آتش سوزی احتمالی می تواند از ورود آسیب های جدی و یا از بین رفتن سازه و در نتیجه کل مشکلات ناشی از آن جلوگیری نماید.

پوششهای ضد حریق در حفاظت اسكلت سازه بمنظور افزایش مقاومت ستونها باربر در برابر تنشهـــای حرارت ناشی از حریق استفاده می گردند كه علاوه بر پایدار نگاه داشتن سازه، فرصت بیشتری را برای عملیات گـریز/ نجـات فراهم ســـاخته، و نیز بر روی دیوارها جهت فضابندی  مجتمع در  برابرگسترش حریق كاربرد دارد.

اجرای پوشش ضد حریق بر روی سازه‌ها به منظور پیشگیری از تخریب آنها در آتش‌سوزی، به دست آوردن زمان ارائه خدمات آتش‌نشانی پوشش ضد حریق برای محافظت از سازه‌های فلزی و بتنی طراحی و اجرا می‌شوند. با این روش دمای سازه‌ پوشش داده شده در هنگام آتش‌سوزی در یك زمان معین به دمای تخریب سازه نمی‌رسد.

زمان محافظت از سازه به شرایط سازه مانند شكل آن، نوع كاربری، میزان مواد قابل اشتغال، نوع حریق احتمالی و فاصله از ایستگاه آتش‌نشانی و افراد در حال كار و ساكن در محل بستگی دارد. بررسی پوشش ضد حریق مستلزم شناخت آتش و عملكرد آن بر روی سازه‌ها می‌باشد.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده مواد پوششی بتن طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *