افزودنی بتن

روش مصرف افزودنی کاهنده آب بتن

افزودنی های کاهنده آب بتن (WRA) می تواند به سه روش استفاده شود:

1) استفاده از افزودنی های کاهنده آب بتن با کاهشی در میزان سیمان موجود اما با کارایی بتن یکسان همانند بتن کنترلی برای ایجاد مقاومت های فشاری بالاتر در همه سنین

2) استفاده افزودنی های کاهنده آب بتن با کاهش در میزان سیمان و آب موجود و به دست آوردن اختلاطی با کارایی بتن و مقاومت بتن مشابه همانند بتن کنترلی

3) افزودن یک افزودنی های کاهنده آب بتن (WRA) بی هیچ تغییری در میزان سیمان یا آب موجود برای رسیدن به خصوصیات توسعه مقاومتی مشابه با بتن کنترلی، اما با کارایی بسیار بالاتر. با این حال، در تمامی این سه طریق روش مصرف افزودنی های کاهنده آب بتن ، افزودنی می تواند به عنوان یک صرفه جویی کننده سیمان در نظر گرفته شود.

محدوده ی تقریبی بازدهی افزودنی های کاهنده آب بتن هم اکنون در دسترس هستند. این بازدهی افزودنی های کاهنده آب بتن به پیمانه مصرفی مورد استفاده، دما، شیمی سیمان، نرمی و دیگر خصوصیات مخلوط بستگی خواهد داشت. در حالی که بازدهی افزودنی های کاهنده آب بتن را به سختی می توان با اطمینان پیش بینی کرد و می توان آن را به سهولت از چند ترکیب آزمایشی تعیین نمود. جدول 7. 26 میزان آب مورد نیاز و سیمان موجود برای سطوح مختلف بازدهی افزودنی های کاهنده آب بتن را نشان می دهد. چنان که دیده می شود میزان سیمان موجود برای نسبت آب به سیمان 4/0 به 405 kg/m3 نزدیک می شود، همزمان با اینکه بازدهی افزودنی های کاهنده آب بتن به 20% نزدیک می شود. این امر مستلزم کاربرد یک فوق روان کننده می باشد.

2

با استفاده از یک افزودنی های کاهنده آب بتن رده متوسط (بازدهی %15) میزان سیمان موجود می تواند به تقریباً 430 kg/m3 برای میزان آب موجود 172 kg/m3 نزول کند. فوق روان کننده ها کاهش های آب فوق العاده ای را (>%20) در دزهای مصرفی افزودنی بالاتر ایجاد می کنند و در نتیجه افزودنی های کاهنده آب بتن ،کاهش سیمان بیشتری را موجب می شوند، یا تغییر از یک سیمان با ذرات نرم تر (تیپ III) به سیمان با ذرات زبرتر (تیپ I) را موجب می گردند. این مورد در جدول 7. 8 برای اختلاط هایی با میزان سیمان موجود فراتر از 400 kg/m3 نشان داده شده است.

1

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده افزودنی بتن طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

برای آشنایی با محصول و خرید افزودنی بتن روی لینک کلیک کنید .

منبع : کتاب مواد افزودنی شیمیایی بتن

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *