افزودنی بتن

میکروسیلیکا

میکروسیلیکا به عنوان یک ماده افزودنی معدنی با خواص پوزولانی خاص کارایی دارد میکروسیلیکا برای تولید بتن با افزایش مقاومت بتن و دوام پایداری سازهای بتنی به کار می رود. همچنین از میکروسیلیکا می توان به منظور نفوذ ناپذیری آن نسبت به بتن معمولی و بالا بردن مقاومت در مقابل محلول های شیمیایی مثل یون های کلر و کاهش شدت خوردگی بتن های مسلح استفاده کرد

کاربرد میکروسیلیکا

میکروسیلیکا برای تهیه بتن جهت مقاومت در برابر محلول های شیمیایی مثل کلر و سولفات بکاربرده می شود. میکروسیلیکا برای تولید بتن با مقاومت کششی، سایشی، خمشی بالابه کارمی رود. میکروسیلیکا برای تهیه بتن با نفوذ ناپذیری کمتردرسازهای بتنی کاربرد دارد. برای تهیه بتن با مقاومت بالا و دوام بیشتر در سازه های آبی بخصوص در مناطق جنوبی کشور از میکروسیلیکا استفاده می کنند. از میکروسیلیکا برای تولید بتن با مقاومت در برابر خوردگی استفاده می شود. برای بالابردن دوام بتن درمقابل نمک های یخ زا میکروسیلیکا استفاده می کنند. از میکروسیلیکا برای بالا بردن دوام بتن در برابر سیکل های ذوب و یخبندان استفاده می شود. برای بالا بردن دوام مواد در محیط های مختلف با درجه حرارت بالا میکروسیلیکا به کارمی برند. برای پایین اوردن مصرف سیمان و حرارت هیدراسیون از میکروسیلیکا استفاده می کنند. میکروسیلیکا را برای کم کردن میزان واکنش مخرب قلیایی با سنگدانه به کارمی برند. برای از بین بردن خزش و انقباض ناشی از خشک شدن سازه های بتنی میکروسیلیکا به کارمی برند. برای پایین آوردن شدت خوردگی در آرماتورها بهتر است از میکروسیلیکا استفاده کنیم. از میکروسیلیکا برای افزایش مقاومت الکتریکی در سازه های بتنی استفاده می شود. برای کاهش عوامل شیمیایی از میکروسیلیکا استفاده می کنیم. برای بهبود بخشیدن به قابلیت پمپاﮊ مواد از میکروسیلیکا استفاده می کنند. برای بالا بردن چسبندگی میان آرماتور و بتن از میکروسیلیکا استفاده می کنیم. از میکروسیلیکا برای بالا بردن دوام بتن و عمر سازهای بتنی استفاده میکنیم. میکروسیلیکا را برای پایین آوردن درز های حاصل از انقباض به کار می بریم. برای بالا بردن مدول الاستیسیته از میکروسیلیکا استفاده میکنیم. برای کاهش حجم ، وزن و هزینه سازه از میکروسیلیکا استفاده میکنیم. از میکروسیلیکا برای واکنش سریعتر پوزولانی استفاده می کنیم. برای پایین آوردن میزان آب انداختگی در مواد از میکروسیلیکا استفاده میکنیم. برای کاهش میزان کربناسیون و انقباض حاصل از آن میکروسیلیکا به کار می بریم. برای میزان کاهش نفوذ عوامل مخرب مثل کلر و هیدروکسید از میکروسیلیکا به کار می بریم.

مشخصات فنی میکروسیلیکا

میکروسیلیکا به رنگ خاکستری است.

حالت فیزیکی میکروسیلیکا به صورت پودر است.

وزن مخصوص میکروسیلیکا 250تا300 کیلوگرم در هر متر مکعب است.

میزان مصرف میکروسیلیکا

میزان مصرف میکروسیلیکا با بالا ترین کارایی با بستگی به مصالح مصرفی و شرایط پروﮋه داردکه باید از طریق آزمایش های کارگاهی تعیین شود البته بستگی به افزایش عمر مفید و دوام بتن مورد نظر مصرف بین 7 تا ۱۵ درصد سیمان مصرفی با توجه به عیار سیمان مشخص می شود .

روش نگهداری از میکروسیلیکا

میکروسیلیکا را می توان از تاریخ تولید به مدت یک سال در بسته بندی های اولیه در مکانهای خشک و به دور از رطوبت نگهداری کرد.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده افزودنی بتن طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

برای آشنایی با محصولات و خرید افزودنی بتن روی لینک کلیک کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *