افزودنی بتن

ژل بتن ضد سایش

مشخصات ژل بتن ضد سایش

ژل مخصوص  بتن ضد سایش در حالت سكون ژله ای و پس از تكان دادن مایع می شود. رنگ ژل میکروسیلیس  مخصوص بتن ضد سایش خاكستری است.

وزن ژل مخصوص بتن ضد سایش1/4 كیلوگرم است. كلراید این ژل مخصوص بتن ضد سایش بسیار كمتر از حد مجاز استاندارد است.

این ژل مخصوص بتن ضد سایش نیترات ندارد.

نقطه انجماداین ژل مخصوص بتن ضد سایش صفر درجه سانتیگراد است.

 ژل مخصوص بتن ضد سایش فابیر نقطه اشتعال ندارد.

روش مصرف ژل ژل بتن ضد سایش

برای ساخت بتن ضد سایش مواد را به میزان 5% الی 8% وزن سیمان مصرفی به بتن اضافه کنید. ژل بتن ضد سایش را می توان در هنگام ساخت و یا پس از ساخت بتن ضد سایش به تراك میكسر اضافه کرد . در صورت اضافه نمودن ژل مخصوص بتن ضد سایش در تراك میكسر باید از اختلاط كامل بتن ضد سایش در بتن اطمینان خا طر داشته باشیم. طبق ازمایشات مخلوطه بتن ضد سایش در تراك میكسر با دور اختلاط 2 الی 5 دقیقه زمان احتیاج دارد. برای اطمینان بیشتر نتیجه گاهی بتن ضد سایش در كارگاهها به صورت دو قسمت مصرف می شود كه نتیجه بسیار بهتری به دست می اید به همین ترتیب كه بخشی از بتن ضد سایش به عنوان یادآوری حدود 5 دقیقه قبل از مصرف به تراك میكسر اضافه شود .

مشکلات مصرف كمتر یا بیشتر ژل بتن ضد سایش: مصرف كمتر از 5% ژل مخصوص بتن ضد سایش موجب نبود قدرت واقعی فوق روان كنندگی وکاهش سرعت خواص روانی، كاهش میزان قدرت جذب آهك آزاد و کاهش مقاومت بتن  ضد سایش و میزان آب بند کنندگی بتن ضد سایش می شود و باعث پایین آمدن نسبی كلیه خواص میشود ولی با بعضی سیمانها و بعضی موارد خاص و آزمایشات موفق اقتصادی درمصرف كمتر در بتن ضد سایش به ثبت رسیده است . توجه داشته باشید مصرف بیشتر از 8% وزن سیمان مصرفی از ژل بتن ضد سایش باید با آزمایشات قبلی انجام شود .

نکات ایمنی ژل ژل بتن ضد سایش

ژل بتن ضد سایش قابل اشتعال نیست و سلامتی كارکنان را به خطر نمی اندازد. ولی ترشحات احتمالی ژل بتن ضد سایش را باید سریعاً با آب سرد شستو شو داد.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده افزودنی بتن طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

برای آشنایی با محصولات و خرید افزودنی بتن روی لینک کلیک کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *