افزودنی بتن

فوم اصلاح کننده خاک

فوم اصلاح کننده خاک یک ماده اصلاح شده با پلیمر است که جهت تولید کف و اصلاح حالت خاک در زمان کار ماشین های حفار تونل سپردار تولید شده است. فوم اصلاح کننده خاک پس از اختلاط با خاک موجب کاهش نفوذپذیری و آببندی سینه کار شده با پدید آوردن حالت خمیری باعث تولید فشار یکنواخت و کنترل شده به دستگاه می شود. همچنین باعث کاهش میزان اصطکاک داخلی و سایندگی خاک در برشگر شده، فوم اصلاح کننده خاک موجب صرفه جویی در مصرف نیرو و استهلاک کمتر ماشین می شود. کاهش چسبندگی در خاک و در نتیجه عدم انسداد دستگاه ها از دیگر مزایای فوم اصلاح کننده خاک است.

کاربرد فوم اصلاح کننده خاک

فوم اصلاح کننده خاک جهت بهبود وضع خاک و کاهش چسبندگی و کلوخه شدن آن در زمان حفاری در زمین های سست با دستگاه های حفاری تونل و جلوگیری از انسداد برشگر استفاده می شود. همچنین فوم اصلاح کننده خاک در حفاری زمین های سنگی و یا معادن برای فرو نشاندن گرد و غبار مناسب است. کف مورد نیاز با تزریق هوا در داخل مایع رقیق شده فوم اصلاح کننده خاک تولید می شود. به این ترتیب حجم محلول فوم اصلاح کننده خاک افزایش می یابد و تبدیل به کف پایدار می شود.

مشخصات فنی فوم اصلاح کننده خاک

شکل ظاهری فوم اصلاح کننده خاک مایع زرد رنگ می باشد .

وزن مخصوص فوم اصلاح کننده خاک

حلالیت در آب: فوم اصلاح کننده خاک به طور کامل حل می شود

فوم اصلاح کننده خاک اشتعال پذیر نمی باشد .

میزان مصرف فوم اصلاح کننده خاک

مقدار ساخت کف و تزریق فوم اصلاح کننده خاک در سینه کار، محفظه کار یا مارپیچ انتقال به طور کامل بستگی به وضعیت خاک محل حفاری دارد. بر اساس تجربه میزان مصرف معمولی فوم اصلاح کننده خاک بین 2 تا 3 درصد (حداکثر تا 6 درصد) به صورت محلول در آب می باشد.

نکات ایمنی فوم اصلاح کننده خاک

فوم اصلاح کننده خاک حاوی مواد خطرناک نیست ولی احتیاط های لازم جهت حمل مواد شیمیایی می بایست در نظر گرفته شود. همچنین در هنگام استفاده از فوم اصلاح کننده خاک بهتر است از دستکش لاستیکی و عینک استفاده شود. در صورت تماس فوم اصلاح کننده خاک با پوست، موضع را به خوبی با آب بشویید و در صورت تماس فوم اصلاح کننده خاک با چشم به پزشک مراجعه نمایید.

شرایط فوم اصلاح کننده خاک

فوم اصلاح کننده خاک رادر ظروف اصلی و محیط سر پوشیده به دور از تابش مستقیم نور خورشید ودر دمای کمتر از 50 درجه سانتیگراد نگه داری نمایید. در این صورت دست کم تا 12 ماه فوم اصلاح کننده خاک قابل استفاده می باشد.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده افزودنی بتن طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

برای آشنایی با محصولات و خرید افزودنی بتن روی لینک کلیک کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *