افزودنی بتن

مایع عمل آوری بتن

مایع عمل آوری بتن بر پایه رزین های هیدروکربنی محلول در حلال طراحی شده است که پس از اجرای مایع عمل آوری بتن به سرعت حلال آن از محیط خارج شده و در سطح بتن تشکیل لایه ای مطمئن برای حفظ رطوبت داخلی و کمک به هیدراته شدن کامل سیمان را می دهد.

کاربرد مایع عمل آوری بتن

مایع عمل آوری بتن را بر روی بتن تازه و قبل از خشک شدن سطح آن بپاشید، اطمینان حاصل نمایید که تمامی سطوح باز بتن تحت پوشش قرار گرفته اند. بهترین زمان اجرای مایع عمل آوری بتن موقعی است که درخشندگی سطحی بتن پایان یافته است (حدود 20  دقیقه پس از عملیات بتن ریزی در دمای معمولی). مناسب ترین راه استفاده از مایع عمل آوری بتن ، پاشیدن آن به کمک پیستوله و یا سم پاش باغبانی بر روی تمامی سطوح در معرض عوامل جوی است.

چنانچه سطح بتن خشک شده باشد ابتدا بایستی آنرا با آب مرطوب نموده و سپس مایع عمل آوری بتن پاشیده شود.

مشخصات فنی مایع عمل آوری بتن

شکل ظاهری مایع عمل آوری بتن قهوه ای کمرنگ است .

دمای زمان اجرای مایع عمل آوری بتن 80 درجه سانتیگراد می باشد .

پوشش دهی مایع عمل آوری بتن

یک لیتر مایع عمل آوری بتن برای پوشش دادن  4 تا 5 متر مربع سطح بتنی و تشکیل یک لایه 5 تا 10 میکرونی کفایت می نماید. لایه تشکیل شده از مایع عمل آوری بتن پس از گذشت 3 تا 4 هفته تحت تاثیر عوامل جوی  از بین می رود.

نکات ایمنی مایع عمل آوری بتن

بدلیل وجود حلال های شیمیایی در ترکیب مایع عمل آوری بتن لازم است دقت خاصی در زمان انبارداری و استفاده از مایع عمل آوری بتن به عمل آید. از تماس با چشم ، دهان و پوست خودداری نموده، آنرا در محیط باز و یا دارای تهویه استفاده نمایید. در صورت تماس احتمالی مایع عمل آوری بتن موضع را با آب و صابون شستشو دهید.

 شرایط نگهداری مایع عمل آوری بتن

مایع عمل آوری بتن را در ظروف اصلی و محیط سر پوشیده به دور از تابش مستقیم نور خورشید ودر دمای کمتر از 50 درجه سانتیگراد نگه داری نمایید. در این صورت دست کم تا 12 ماه مایع عمل آوری بتن قابل استفاده می باشد.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده افزودنی بتن طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

برای آشنایی با محصولات و خرید افزودنی بتن روی لینک کلیک کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *