ملات ها و اندودهای آماده

گروت سیمانی دو جزئی

گروت سیمانی دو جزئی بدون انقباض و بسیار پر مقاومت با فرمولاسیون خاص است که تنها در موارد ویژه به مصرف می رسد. این ترکیب با امکان کسب مقاومت فشاری تا حد 85 مگا پاسکال پاسخگوی نیاز مقاومتی در مواردی است که ملات های پر کننده سیمانی قادر به تامین مقاومت فشاری لازم نیستند و به علت ملاحظات اقتصادی، استفاده از ملات های رزینی پر مقاومت نیز مقرون به صرفه نمی باشد.

کاربرد گروت سیمانی دو جزئی

گروت سیمانی دو جزئی بی نیاز از سیمان، آب، سنگدانه یا سایر افزودنی ها بوده و تنها با افزودن جزء دوم گروت سیمانی دو جزئی به ملات قابل استفاده می شود. گروت سیمانی دو جزئی به  گونه ای طراحی شده که دارای روانی بسیار خوبی است و به علت دارا بودن مقدار حداقلی آب، از مقاومت بسیار بالایی نیز برخوردار می باشد. مرطوب نمودن سطوح درگیر با ملات گروت سیمانی دو جزئی ضروری است اما پیش از آغاز عملیات اجرایی گروت سیمانی دو جزئی بایستی هر گونه آب اضافی ایستا در محیط قالب را خشک و یا تخلیه نمود.

مشخصات فنی گروت سیمانی دو جزئی

شکل ظاهری گروت سیمانی دو جزئی پودر خاکستری و مایع قهوه ای رنگ می باشد .

وزن مخصوص (ملات گروت سیمانی دو جزئی) 2 گرم در سانتیمتر مکعب می باشد .

مقاومت فشاری ملات تولید شده گروت سیمانی دو جزئی بشکل خمیری :

3  روزه :‌50 مگاپاسکال

7 روزه : 65 مگاپاسکال

28 روزه : 85  مگاپاسکال

روش اختلاط گروت سیمانی دو جزئی

ابتدا گروت سیمانی دو جزئی داخل مخلوط کن را با آب سرد مرطوب کرده و اطمینان حاصل نمایید که آب موجود به طورکامل تخلیه شود. سپس بخش مایع را داخل مخلوط کن بریزید. گروت سیمانی دو جزئی را به آرامی به آن اضافه نموده به مدت 3 تا 4 دقیقه آنرا هم زنید تا ملات گروت سیمانی دو جزئی یکنواخت و بدون حباب هوا بدست آید. از اختلاط طولانی ملات گروت سیمانی دو جزئی پرهیز نمایید.

عمل آوری گروت سیمانی دو جزئی

از آنجا که ملات گروت سیمانی دو جزئی با کمترین مقدار آب تولید می شود، مراقبت و عمل آوری گروت سیمانی دو جزئی بسیار ضروری است. برای این منظور کلیه سطوح باز را پس از اتمام گروت ریزی با  گونی و یا پارچه نخی تمیز، پوشش  داده و آنرا خیس نگه دارید و یا از ماده عمل آوری گروت سیمانی دو جزئی استفاده نمایید.  برای پرهیز از بروز ترک پیشنهاد می شود قسمت های آزاد را با توری مناسب مسلح نمایید.

شرایط نگهداری گروت سیمانی دو جزئی

گروت سیمانی دو جزئی را در محل سرپوشیده بدور از تابش مستقیم نور خورشید، بارندگی، رطوبت، فشار زیاد، دمای مناسب و روی پالت نگه داری نمایید. در این صورت گروت سیمانی دو جزئی تا یک سال قابل استفاده می باشد.

شرکت شیمی بتن بهینه ارائه کننده انواع ملات های آماده مطابق با استانداردها و با کیفیت بالا می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *