ملات ها و اندودهای آماده

گروت سیمانی مسلح

گروت سیمانی مسلح به گو نه ای فرموله شده است که برای تامین ضریب اصطحکاک بالا در نصب ماشین آلات و یادستگاه هایی که دارای لرزش بسیار زیاد   می باشند مناسب است. گروت سیمانی مسلح متشکل از سیمان پرتلند، میکروسیلیس، الیاف پلی پروپیلن، ماسه مخصوص، فوق روان کننده و دیگر افزودنی های شیمیایی لازم جهت تولید ملات گروت سیمانی مسلح بسیار پر مقاومت می باشد که در ساعات اولیه پس از ساخت و جایگیری در قالب می تواند از طریق ایجاد انبساط گازی، نقصان حجم طبیعی ملات سیمانی را جبران نماید.

کاربرد گروت سیمانی مسلح

گروت سیمانی مسلح آماده مصرف بوده و تنها با افزودن آب تبدیل به ملاتی آماده مصرف می شود. ملات گروت سیمانی مسلح را می توان  در حالت خمیری  تولید نموده و با اطمینان برای کاشت میل گرد یا انکر بولت های صنعتی، شاسی ماشین آلات و پایه  دکل های سنگین بکار برد. انجام عملیات پاک سازی و شستشوی سطوح پیش از اقدام به گروت ریزی ضروری بوده اما هر گونه آب اضافی بایستی تخلیه شود. قطعات فولادی که در معرض گروت سیمانی مسلح قرار می گیرند بایستی عاری از روغن یا گریس باشند. از محکم بودن قالب ها وعدم امکان جا به جایی آنها مطمئن شوید.

مشخصات فنی گروت سیمانی مسلح

شکل ظاهری گروت سیمانی مسلح پودر خاکستری رنگ دارای الیاف می باشد .

وزن مخصوص گروت سیمانی مسلح 2 گرم در سانتیمتر مکعب می باشد .

مقدار آب اختلاط گروت سیمانی مسلح

4/5 تا 5/25 لیتر برای هر کیسه 25 کیلوگرمی

مقاومت فشاری (ملات خمیری گروت سیمانی مسلح )

3 روزه : 30  مگاپاسکال

7  روزه : 50 مگاپاسکال

28 روزه : 65  مگاپاسکال

مقاومت خمشی گروت سیمانی مسلح 28 روزه : حدود 12 مگاپاسکال

طرز اختلاط گروت سیمانی مسلح

ابتدا داخل مخلوط کن را با آب سرد مرطوب کرده و اطمینان حاصل نمایید که آب موجود به طورکامل تخلیه شود. سپس مقدار آب لازم را بدقت اندازه گیری نموده و داخل مخلوط کن بریزید. گروت سیمانی مسلح را به آرامی به آن اضافه نموده به مدت 3 تا 5 دقیقه آنرا هم زنید تا ملاتی بدون حباب هوا با توزیع یکنواخت الیاف بدست آید. از اختلاط طولانی ملات گروت سیمانی مسلح پرهیز نمایید.

عمل آوری گروت سیمانی مسلح

از آنجا که به طورمعمول ملات های گروت سیمانی مسلح با کمترین مقدارآب تولید میشوند، مراقبت و عمل آوری گروت سیمانی مسلح بسیار ضروری است. برای این منظور کلیه سطوح باز را پس از اتمام گروت ریزی با گونی ویا پارچه نخی تمیز پوشش داده و آنرا خیس نگه دارید و یا از ماده عمل آوری استفاده نمایید. برای پرهیز از بروز ترک پس از اجرای گروت سیمانی مسلح پیشنهاد می شود قسمت های آزاد را با توری مناسب مسلح نمایید.

شرایط نگهداری گروت سیمانی مسلح

گروت سیمانی مسلح را در محل سرپوشیده بدور از تابش مستقیم نور خورشید، بارندگی، فشار زیاد و روی پالت نگه داری نمایید. در این صورت گروت سیمانی مسلح تا یک سال قابل استفاده می باشد.

شرکت شیمی بتن بهینه ارائه کننده انواع ملات های آماده مطابق با استانداردها و با کیفیت بالا می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *