مواد پوششی بتن

رنگ بتن

رنگ بتن ،رنگ مخصوص نماهای سیمانی – بتنی است که بر پایه رزین امولسیونی آکریلیکی محلول در آب تولید شده و قابلیت استفاده در سطوح داخلی یا خارجی را داراست.

رنگ بتن علاوه بر زیباسازی نماهای سیمانی موجب محافطت سطوح در برابر عوامل آسیب رسان محیطی همچون واکنش کربناسیون نیز می باشد. رنگ بتن به عنوان پوشش با حفظ امکان تنفس طبیعی بستر زیرین دوام خوبی داشته و پوسته یا ورقه نمی شود. همچنین رنگ بتن چسبندگی بسیار خوبی به سطح سیمانی داشته و از اجرای ساده همراه با امکان شستشو برخوردار است. رنگ بتن به صورت عمومی با رنگ سفید تولید شده ولی حسب سفارش مشتری قابلیت ایجاد سایر رنگ ها را نیز دارد.

 کاربرد رنگ بتن

پیش از شروع رنگ آمیزی با رنگ بتن از خشک بودن و عدم شوره زایی سطح مطمئن شوید. رنگ بتن به صورت رنگ ساختمانی آماده مصرف تهیه شده ولی در صورت نیاز به رقیق سازی آن (همچون ساخت پرایمر و آستر زنی بستر) می توان با افزودن آب میزان غلطت دلخواه را ایجاد نمود. برای اجرای رنگ بتن می توان از قلم مو، غلتک و یا پیستوله استفاده کرد. چنانچه سطوح بتنی زیرین احتیاج به ترمیم داشته باشند، استفاده از مصالح صافکاری و ملات تعمیری پیشنهاد می شود.

رنگ بتن به عنوان پوشش از نقطه نظر پایداری شیمیایی در حد متوسطی بوده و توان رویارویی با اسیدها و قلیاهای ضعیف همچون باران های اسیدی شهری را دارد.

توجه: فیلم خشک شده محلول در آب نمی باشد بنابراین لازم است پس از اتمام هر مرحله از کار رنگ بتن و پیش از خشک شدن رنگ بتن ابزار کار، آنها را به طور کامل توسط آب شستشو داد.

مشخصات فنی رنگ بتن

شکل ظاهری مخلوط رنگ بتن مایع غلیظ سفید رنگ می باشد .

زمان خشک شدن سطحی رنگ بتن حدود 2 ساعت در 25 درجه سانتیگراد می باشد .

زمان خشک شدن نهایی رنگ بتن حدود24 ساعت در 25 درجه سانتیگراد می باشد .

میزان قلیایی حدود7 تا 9 می باشد .

رنگ بتن اشتعال پذیری ندارد

میزان مصرف رنگ بتن

یک کیلوگرم از رنگ بتن می تواند 2 تا 3 متر مربع از سطح را بسته به میزان صاف یا زبر بودن بستر پوشش دهد.

شرایط نگهداری رنگ بتن

رنگ بتن در محل سرپوشیده به دور از تابش مستقیم نور خورشید و در دمای بالاتر از 5+ درجه سانتیگراد تا شش ماه قابل نگه داری است.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده مواد پوششی بتن طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *