افزودنی بتن

سخت کننده بتن

سخت کننده بتن پودری آماده مصرف، متشکل از سیمان، سنگدانه سیلیسی و گرانول فلزی ضد زنگ همراه با مواد افزودنی شیمیایی و معدنی بتن می باشد. سخت کننده بتن از فرمولاسیون خاصی برخوردار است که توانایی ارتقای کیفی شیرابه های سطحی و ضعیف بتنی حاصل از حرکت آب وشیرابه های آهکی به سطح بتن را داشته و مقاومت سایشی و ضربه پذیری سخت کننده بتن را در برابر عوامل فرساینده چون تردد انسانی یا ماشین آلات صنعتی بهبود می بخشد. از مزایای سخت کننده بتن ، صرفه جویی اقتصادی قابل ملاحظه در مقایسه با دیگر روش های سخت کننده کف می باشد.

کاربرد سخت کننده بتن

سخت کننده بتن بهترین راه حل برای رفع آسیب پذیری سطحی بتن می باشد که با بهبود توان سایشی و ضربه پذیری لایه سطحی بتن کف مناسبی برای ترددهای سبک و متوسط در انبارها،پارکینگ های اتومبیل، آشیانه هواپیما، هلی پد، کارگاه های نیمه صنعتی، کارواش ها و نواحی بارگیری بوجود می آورد. همچنین استفاده از سخت کننده بتن زمانی که به کف های ضد گرد و غبار نیاز است پیشنهاد می شود.

مشخصات فنی سخت کننده بتن

رنگ سخت کننده بتن سیمانی (قابلیت ارائه در چند رنگ محدود) می باشد .

سختی سخت کننده بتن 8/5 (Mohs) می باشد .

مقاومت شیمیایی سخت کننده بتن ضعیف (مانند دیگر ملات های سیمانی) می باشد .

مقاومت سایشی سخت کننده بتن بسیار خوب است .

مقاومت ضربه ای سخت کننده بتن خوب است .

روش مصرف سخت کننده بتن

قبل از اجرای سخت کننده بتن توجه کنید تا بتن کف از ویژگی های قابل قبولی چون عیار سیمان حدود 350، روانی حدود 70 تا 90 میلی متر در مقیاس اسلامپ، نسبت آب به سیمان کمتر از 0/5 و هوای کمتر از 3% برخوردار باشد. بهترین زمان برای اجرای سخت کننده بتن هنگامی است که سطح نهایی بتن نه خیلی خیس و نه خشک می باشد. برای این منظور مقدار 3 تا 7 کیلوگرم از پودر سخت کننده بتن (بسته به کاربری سطح) را با دست یا ابزار مناسب بر روی سطح پاشیده، وقتی که به دلیل جذب رطوبت شاهد تغییر رنگ پودر سخت کننده بتن می باشید با استفاده از ماله کشی دستی نسبت به صافکاری سطح اقدام کنید.

توجه شود که دستیابی به بهترین سطح نهایی ممکن چه از جهت زیبایی و چه از دیدگاه مقاومتی تنها در صورت استفاده از ماله پروانه ای (برقی) مقدور می باشد. برای این منظور وقتی سطح خشکه پاشی شده به وسیله سخت کننده بتن ، آن اندازه استحکام یافت تا بتواند وزن یک نفر را تحمل کند می توان از ماله پروانه ای استفاده کرد. در خاتمه عملیات پرداخت سطحی، اضافی پودر خشک را جارو کنید.

عمل آوری سخت کننده بتن

پس از اتمام عملیات ماله کشی از مایع عمل آوری و یا آب پاشی برای سخت کننده بتن استفاده نمایید.

شرایط نگهداری سخت کننده بتن

سخت کننده بتن را در محل سرپوشیده به دور از تابش مستقیم نور خورشید، بارندگی، فشار اضافی و روی پالت نگه داری نمایید. در این صورت سخت کننده بتن تا یک سال قابل استفاده می باشد.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده افزودنی بتن طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

برای آشنایی با محصولات و خرید افزودنی بتن روی لینک کلیک کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *