مواد پوششی بتن

محافظ نمای ساختمان

محافظ نمای ساختمان ،ترکیبی است بر پایه سیلان-سیلوکسان مخصوص محافظت از نمای ساختمان ها که دافع آب بوده و قابلیت استفاده بر روی سطوح سیمانی، بتنی، آجری، سنگی و گچی را داراست. از آنجا که محافظ نمای ساختمان موجب تغییر رنگ در سطح مصالح ساختمانی نمی شود می توان از آن در بخش محافظت از آثار و ابنیه تاریخی نیز استفاده نمود.

کاربرد محافظ نمای ساختمان

فرآیند کثیف شدن نماهای ساختمانی به ویژه در شهرهای بزرگ اینگونه است که با گذشت زمان گرد و غبار و آلودگی های صنعتی بر روی سطوح بیرونی ساختمان رسوب کرده، هنگام بارش باران بخشی از این آلودگی ها در سطح مصالح ساختمانی جذب و موجب کثیفی آن می شود.

محافظ نمای ساختمان با نفوذ درون لوله های مویین موجود در مصالح ساختمانی، بستر زیرین را تا حد زیادی آب گریز نموده و از طریق کاهش جذب سطحی رطوبت به تمیز ماندن نما کمک می کند.

محافظ نمای ساختمان با حفظ امکان تنفس طبیعی بستر زیرین و عدم تشکیل فیلم سطحی از دوام خوبی برخوردار بوده و با گذشت زمان پوسته یا ورقه شدن در آن مشاهده نمی شود. همچنین از اجرای ساده ای محافظ نمای ساختمان با استفاده از قلم مو، غلتک و یا پیستوله برخوردار است.

نکته: محافظ نمای ساختمان در دو نوع پایه حلالی و پایه آبی قابل ارائه می باشد.

مشخصات فنی محافظ نمای ساختمان

شکل ظاهری مخلوط محافظ نمای ساختمان مایع بی رنگ یا شیری رنگ می باشد .

زمان خشک شدن اولیه محافظ نمای ساختمان حدود 24 ساعت در 25 درجه سانتیگراد می باشد .

زمان عملکرد نهایی محافظ نمای ساختمان حدود2 هفته در 25 درجه سانتیگراد می باشد .

اختلاط  محافظ نمای ساختمان با آب به هر میزان (در نوع پایه آبی) می باشد .

محافظ نمای ساختمان اشتعال پذیری میباشد .

وزن مخصوص محافظ نمای ساختمان حدود 1 گرم در سانتی متر مکعب می باشد .

میزان مصرف محافظ نمای ساختمان

محافظ نمای ساختمان را در 2 یا 3 لایه پیاپی تا حد سیر شدن بستر زیرین اجرا کنید. یک لیتر از محافظ نمای ساختمان می تواند 2 تا 3 متر مربع از سطح را بسته به میزان صاف یا زبر بودن بستر پوشش دهد.

شرایط نگهداری محافظ نمای ساختمان

محافظ نمای ساختمان در محل سرپوشیده به دور از تابش مستقیم نور خورشید و در دمای بالاتر از 5+ درجه سانتیگراد تا شش ماه قابل نگه داری است.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده مواد پوششی بتن طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *