ضد یخ بتون زودگیر

ضد یخ سازه های بتنی

ضد یخ های بتن مواد شیمیایی هستند که به منظور پایین آوردن نقطه انجماد فاز مایع به آب اختلاط بتن اضافه می گردند و تا دمای °C 30- کاربرد دارند .

استفاده از ضد یخ بتن در بتن ریزی در شرایط آب و هوای سرد، دارای اصول فنی ساده و بسیار سودمند می باشد که باعث صرفه جویی20 الی50 درصدی زمان و انرژی در مقایسه با عمل آوری با بخار، گرم کردن بتن و …. می باشد.

موارد کاربرد ضد یخ بتن

ضد یخ ها در بتن در جا، بتن مسلح، سازه های یکپارچه پیش ساخته و ….. در دمای (هوا، زمین) زیر °C5 و تا کمترین دمای روزانه °C 30- مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای ضد یخ بتن

عملکرد ضد یخ بتن به دو صورت کلی ذیل می باشد :

یک دسته نقطه انجماد فاز مایع بتن را پایین می آورند، همچنین ضد یخ بتن ،زودگیرها و دیرگیرهایی ضعیف هستند که بر گیرش و سخت شدگی سیمان تأثیر می گذارند .

دسته دوم ضد یخ بتن ،افزودنی های دو یا سه سیستمی می باشند. ضد یخ بتن هیدراتاسیون سیمان را تسریع کرده و همچنین خصوصیات ضد یخ بتن را دارا می باشند.

علاوه بر این دو گروه اصلی، مابقی خصوصیات ضعیفی از ضد یخ بتن را دارا می باشند. ضد یخ بتن گیرش و سخت شدن سیمان را تسریع می کنند و به صورت قابل توجهی ضد یخ بتن میزان گرمای مراحل اولیه سخت شدن سیمان در بتن ریزی زمستانی را افزایش می دهند.

برای آشنایی با محصول و خرید ضد یخ روی لینک کلیک کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *