افزودنی بتن

مواد افزودنی بتن پاششی

شات کریت ، همان بتن پاششی است که بوسیله پمپ شاتکریت به سطح پاشیده می شود. با استفاده از مواد افزودنی در پمپ شات کریت یا پمپ بتن پاششی موجب بالا رفتن استحکام بلند مدت و کوتاه مدت شات کریت یا بتن پاششی میشود و همچنین با اضافه کردن مواد افزودنی به پمپ بتن پاششی ،دیسپرس شده و ضریب بازگشت آن بسیار کاهش میابد از مزایای دیگر افزودنی بتن پاششی به پمپ شات کریت یا بتن پاششی این است که با افزودن افزودنی بتن پاششی از ایجاد ترک در بتن جلوگیری می شود.

افزودنی بتن پاششی که به پمپ شات کریت اضافه میشود و از رشد ترک در بتن جلوگیری کرده و باعث آب بند شدن بتن پاششی می شود.همچنین مواد افزودنی بتن پاششی نفوذ پدیری شات کریت یا بتن پاششی در برابر یون کلر و کربناسیون را کاهش می دهد.

مزایای افزودنی بتن پاششی

مزایای افزودنی بتن پاششی برای ساخت بتن پاششی یا شات کریت بر پایه مواد افزایش دهنده استحکام بتن در بلند مدت و کوتاه مدت است و همچنین ماده افزودنی بتن پاششی موجب آب بندشدن بتن پاششی می شود.

افزودنی بتن پاششی برای ساخت بتن پاششی یا شات کریت دارای الیاف بوده و با ایجاد لزجت موجب کاهش ضریب بازگشت بتن پاششی می شود.

افزودنی بتن پاششی برای ساخت بتن پاششی یا شات کریت از ایجاد ترک های احتمالی در بتن پاششی جلوگیری نموده و مانع پیشرفت ترک در بتن پاشیده می شود.

استفاده از ماده افزودنی بتن پاششی برای ساخت بتن پاششی یا شات کریت موجب کاهش خطرات ناشی از تغییرات سریع دما و کاهش زمان لازم جهت نگهداری و محافظت از بتن می گردد.

مواد افزودنی بتن پاششی برای پمپ راحتتر بتن پاششی یا شات کریت می باشد. از دیگر مزایای مواد افزودنی بتن پاششی افزایش مقاومت مکانیکی است و همچنین چسبندگی بیشتر بین بتن و میلگرد است.

در مواد افزودنی بتن پاششی به علت استفاده از الیاف و پودر میکروسیلیس شاهد افزایش مقاومت بتن به بیش از550 kg/cm2 خواهیم بود و هم چنین به علت لزجت مناسب و عدم استفاده از قالب سبب می شود تا سطح مورد نظر بهتر دیده شود و بتن پاششی به شکل مناسب تری بین میلگردها اجرا خواهد شد.

شرکت شیمی بتن بهینه تولید کننده افزودنی بتن طبق استانداردهای موجود با کیفیت بالا می باشد.

برای آشنایی با محصولات و خرید افزودنی بتن روی لینک کلیک کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *